Profesori seminarii

Pentru anul universitar 2016-2017:

 

Carmen Achimescu

Lector în dreptul european.

Fost student al Colegiului juridic.

Absolventă a Universităților din București, Paris I Panthéon-Sorbonne și Montpellier.

Doctor în Drept al Universităților din București și Montpellier.

Cercetator si profesor asistent la Facultatea de drept a Universității din București.

carmen.achimescu@collegejuridique.ro

 

Catalina Avasilencei

Lector în drept privat.

Fost student al Colegiului juridic.

Absolventă a Universităților din București și Paris I Panthéon-Sorbonne.

Atașată temporar și responsabilă cu predarea și cercetarea în drept privat, detașată la  Colegiul juridic din partea Universității Paris I Panthéon-Sorbonne.

Doctorand la Universitatea Paris I Panthéon-Sorbonne.

Avocat la Baroul București.

catalina.avasilencei@collegejuridique.ro

 

Ruxandra Bancu

Lector în drept privat.

Fost student al Colegiului juridic.

Absolvent al Universităților din București și Paris I Panthéon-Sorbonne.

Fost student al ENA.

Avocat la Baroul București.

ruxandrabancu@collegejuridique.ro


Delia Belciu

Lector în drept privat.

Fost student al Colegiului juridic.

Absolvent al Universităților din București și Paris I Panthéon-Sorbonne.

Avocat la Baroul București.

delia.belciu@collegejuridique.ro


Flavius ​​Boar

Lector în drept privat.

Fost student al Colegiului juridic.

Absolvent al Universităților din  București și Paris I Panthéon-Sorbonne.

Doctorand in co-tutelă (Universitatea din București - Universitatea Paris I Panthéon-Sorbonne).

Responsabil pentru misiunea editorială newsletter a Colegiului juridic  (www.http://lenouvelendroit.com/).

Referentul Alumni Franța pentru Colegiul juridic.

Referentul Asociația EuroCollege a studenților și a absolvenților Colegiului juridic.

flavius.boar@collegejuridique.ro

 

Georgiana Enache

Lector în drept privat.

Fost student al Colegiului juridic.

Absolvent al Universităților din  București și Paris I Panthéon-Sorbonne.

Doctorand la Universitatea din București.

Avocat la Baroul București.

georgiana.enache@collegejuridique.ro 



Elena Lazar

Lector în dreptul european.

Fost student al Colegiului juridic.

Doctor în drept al Universității din București.

Absolvent al Universităților din București și Paris I Panthéon-Sorbonne.

Avocat la Baroul București.

elena.lazar@collegejuridique.ro

 

Raluca Papadima

Lector în drept privat.

Fost student al Colegiului juridic.

Absolvent al Universităților din București, Paris I Panthéon-Sorbonne și Harvard.

Doctorand  în co-tutelă (Universitatea din București - Universitatea Paris II Panthéon-Assas).

Avocat în Baroul București, Paris și New York.

raluca.papadima@yahoo.com

 

Simona Petrisor

Lector în drept privat.

Fost student al Colegiului juridic.

Absolvent al Universităților din București și Paris I Panthéon-Sorbonne.

Avocat la Baroul București.

simona.petrisor@collegejuridique.ro

 




Faculty of Law of UNIBUC French Foreign Office Université Paris I La Sorbonne

Realizat in 1995
Ordinul Meritul Cultural al Romaniei
in Grad de Ofițer

Copyright © 2017
Site realizat de Direct Design